Büyük bir çoğunluk, gezi ve tatillerini seyahat acentelerinin sunduğu tur teklifleri üzerinden yapar. Özgürce hareket etmeyi seven daha küçük bir kesim ise yeni yerler gezme ve yeni şeyler görme motivasyonuyla planını kendi hazırlar.

Biz de tatillerimizi genellikle uzun araştırmalar sonucunda kendimiz planladığımız için , bir seyahatte en çok ihtiyaç duyulacak bilgilerin hepsini , seyahat severlerin hayatlarını kolaylaştırmak adına paylaşmaya karar verdik. Istedik ki yaptığımız araştırmalar boşa gitmesin ve gerçekten ihtiyaç olan bilgileri paylaşalım da  seyahat eden kişilere düşünecek başka bir şey kalmasın ????

Gezecegiz.com  bloğumuz bu sebeple doğdu ve burada seyahat yazılarımızı paylaşmaya başladık. Sitede genel olarak insanların bir tur şirketi ile değil de kendi başlarına tüm planlarını yapıp seyahat edebilecekleri şekilde rehber niteliğinde yazılar/tecrübeler paylaşmaya çalışıyoruz.

Gerçeği söylemek gerekirse ilk yurtdışı seyahatimizi biz de bir tur şirketi ile gerçekleştirmişken ikinci gün turdan ayrılıp araba kiralayarak tur şirketinin gezdireceğinden daha fazla gezebileceğimizi fark ettik ve her şey böyle başladı.

Erhan Tatlıcı

Gezgin Kafası.Kendi tabiri ile ölmeden önce görülmesi gereken her yeri görmek isteyen adam.

Erkut Minez

Yunanistan’dan yakında fahri konslosluk alacağına inandığımız adam.Pasaport ve vize işlemleri gurusu.

Anıl Tanrıverdi

Anıl Tanrıverdi

Siteyi ayakta tutan tasarlayan adam.Sıkı motorcu. Amerika , özellikle de New York muhtar vekili.