Sizin için yeni yıl dileğimizi Anais Nin’in sözüyle paylaşmak istiyorum.

“Düşlerinizi bir uçurtma gibi gökyüzüne gönderin. Ne getireceği bilinmez. Yeni bir hayat, yeni bir arkadaş, yeni bir aşk, yeni bir ülke.”

Yılbaşı tatilleri belki de en mutlu ve en eğlenceli geçirmeye çalıştığımız tatillerden biri. Yeni bir yılı güzel bir tatil eşliğinde karşılamak isteyenleri bu yazıyı okumaya davet ediyorum.

Yılbaşı Tatil Planları

Bu sene yılbaşı Perşembe gününe denk geliyor. 1 haftalık dolu dolu tatil yapamayacakları da hafta sonu ile beraber 3 günlük bir tatil bekliyor.

Işıl ışıl sokakları, açık hava konserleri, aralara sıkıştırılmış yılbaşı alışverişleri, Noel pazarları, partileri, eğlenceleri ile harika bir tatil geçirmek isteyenler için yurt dışında 10 gezilecek yeri sıraladık.

1- Edinburgh

Hogmanay İskoç kültürüne özgü bir yeni yıl kutlamasıdır. Hala da yaşatılmaya çalışılan Hogmany Festivalini yaşamak isterseniz sizlere Edinburgh’u tavsiye ediyoruz. Yeni yıla tam bir karnaval havasında, gayda, geçit törenleri, yeni yıl şarkıları, viski, hava fişekler eşliğinde karşılamak istiyorsanız burası tam size göre.

Edinburg Gezi Notları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Edinburgh Hogmanay Yeni Yıl Festivali
Edinburgh Hogmanay Yeni Yıl Festivali

2- Amsterdam

Amsterdam eğlenmeyi en iyi bilen şehirlerden biridir. Yılbaşı gecesi, neredeyse tüm meydanları, sadece şehir sakinlerinin değil dünyanın farklı yerlerinden gelen kişilerin kutlamalarıyla coşuyor.

Amsterdam Gezilecek Yerler yazımız için bu linki tıklayabilirsiniz.

Amsterdam
Amsterdam

3- Paris

Bu romantik şehirde yılın her anı güzel. Ama Şanzelize (Avenue des Champs Elysees) ve Eyfel (Eiffel)’in ışıltısı, sizleri yılbaşı gecesi daha fazla etkileyecektir. Tam bir görsel şölen yaşamak istiyorsanız Paris’i tercih edebilirsiniz.

Paris Gezilecek Yerler yazımız için bu linke tıklayınız.

Paris
Paris

4- Prag

Charles Köprüsü üzerinde patlayan havai fişeklerin muazzam görüntüsü, tarihi doku içerisinde caddelerdeki renkli lambalar, kocaman çam ağaçları ile yılbaşını elinizde içki kadehinizle kalabalığa karışarak geçirebilirsiniz.

Prag Gezilecek Yerler yazımız için bu linki tıklayabilirsiniz.

Prag
Prag

5- Viyana

Noel pazarından alacağınız sıcak şarap eşliğinde dolaşarak, sokak konserlerini dinleyerek keyifli zaman geçirebilirsiniz. Yılın son günlerini sanat ve müzikle dolu geçirmek istiyorsanız burası tam size göre.

Viyana Gezilecek Yerler yazımız için bu linke tıklayabilirsiniz.

Viyana
Viyana

6- Londra

Parklar, saraylar, şehrin göbeğindeki London Eye’ın ışıltısı ve Noel süslemeleriyle dolu sokaklarda alışveriş keyfi… Londra’da Yılbaşı kutlamaları Big Ben saat kulesi ve London Eye’ın bulunduğu geniş alanda yapılıyor. Yeni yıla girmeye dakikalar kala Big Ben’in çanları çalmaya başlıyor. Yeni yılı müthiş bir havai fişek şöleniyle karşılamak isterseniz Londra tam size göre..

Londra Gezi Rehberi, Londra Gezilecek Yerler ve Alışveriş Yazımızı ve son olarak da Londra Müzeleri ve Gece Hayatı yazılarımızı okumak için yazıların üzerindeki linklere tıklayabilirsiniz.

Londra
Londra

7- Kıbrıs

Türkiye’nin hemen yanı başındaki bir tatil cenneti olan Kıbrıs’ta 4 mevsim ve yılın hemen hemen her günü eğlence hiç bitmiyor. Bir çok ünlü ismin konserlerine ev sahipliği yapan Kıbrıs’ta eğlence dolu bir yılbaşı tatili yapabilirsiniz.

Kıbrıs Gezilecek Yerler yazımız için linki tıklayınız.

Kıbrıs
Kıbrıs

8- New York

Uzun bir yılbaşı tatili yapmak istiyorsanız New York’u tercih edebilirsiniz. New York şüphesiz ki yeni yılın en görkemli kutlandığı şehirlerden biri.  Times Square’de “Ball-Drop” gösterini izleyebilirsiniz. Ünlü şarkıcı ve grupların verdiği konserler, havai fişek gösterileri, konfeti gösterileri ile eğlenceli bir yılbaşı sizi bekleyecek.

New York gezinizden önce New York Gezilecek Yerler yazılarımızı okumayı unutmayın.

New York
New York

9- Çeşme Alaçatı

Eğlencenin sokaklara yayıldığı bir Alaçatı’da, yeni yıla dostlarınızla beraber eğlenerek girmek istiyorsanız burayı değerlendirebilirsiniz.

Çeşme Alaçatı gezi rehberimiz için bu linki tıklayınız.

Alaçatı Yılbaşı Sokak Partisi
Alaçatı Yılbaşı Sokak Partisi

10- Bansko

Bansko, Bulgaristan’ın 1 numaralı, Avrupa’nın da sayılı kayak merkezlerinden. Çok sayıda geniş ve her türlü zorluk derecesinde kayak pistini barındıran, Pirin dağları eteğinde, milli park içerisinde, milyonlarca çam ağacının ortasında yer alan, uygun fiyatları ile gönlümüzde taht kurmuş bir kayak merkezidir. Yeni yıla böyle bir yerde kayak yaparak girmek istiyorsanız Bansko tam size göre..

Bansko Kayak Rehberi yazımızı okumak için linki tıklayınız.

Bansko
Bansko

Mutlu Yıllar 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir