Uzun yolculuklar keyifli bir deneyime dönüşüyor. Artık ‘uzak’ kelimesi sadece bir sözcükten ibaret çünkü konforlu uçaklar uzun yolculukları keyifli bir deneyime dönüştürüyor. Phuket tatili ya da Kamboçya turu, Hindistan gezisi ya da Maldivler’e kadar en uzak yerler bile, çok kısa sürede kolayca ulaşılabilir bir hal alıyor. Durum böyle olunca bize de rengrenk yaşamlarına konuk olacağımız insanları tanımak, kültürleri keşfetmek ve akla hayale sığmayacak tatil turlarına katılmak kalıyor.

Uzakdoğu seyahatleri son yıllarda balayı turları için çok ideal bir rota olmaya başladı. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanılarak alınan Uzakdoğu turlarının yanı sıra, her dönem çok uygun fiyatlarda olan turlar da bulunuyor. Çiftler Tayland’tan Maldivler’e hatta Vietnam’a kadar uzanan bu ilginç tatil turları ile Uzakdoğu ülkelerini yakından tanıma fırsatı bulurken aynı zamanda da yeryüzündeki en güzel adalarda dinlenmiş, filmlere konu olan güzellikleriyle birçok yeri de görmüş oluyor.

TAYLAND

Nehir turları romantik bir alternatif oluyor

Gemi turları ne kadar revaçta olsa da romantik bir alternatif, nehir turlari da göz atmanız gereken cinsten. Bazen daralan bazense alabildiğine genişleyen nehirlerde, lüks ve konforlu nehir gemileriyle en güzel şehirlerin kalbine doğru yolculuk yapıyorsunuz. Şehrin iki yakasını da rahatlıkla görebildiğiniz nehir turları, tarihi hatıraların içinden geçtiğiniz ve bambaşka bir tatil deneyimi yaşadığınız yolculuklar sunuyor. Nehir gezilerinde tüm vaktiniz gemilerde geçmiyor. Birbirinden farklı şehirlerde mola verip şehir turlarına katılabiliyorsunuz. Yerel lezzetleri tadıp tarihi şehir merkezlerinde kültür gezileri yapıyorsunuz.

Nehir turları boyunca teknede yol alırken birbirinden eğlenceli şovlar sizi bekliyor. Kokteyller, gala yemekleri, etkinlikler… Tüm bunlar tur boyunca da sıkılmanıza imkan tanımıyor ve böylece gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel bir nehir yolculuğu geçirmiş oluyorsunuz. Avrupa’nın en büyük nehirlerinde gezmek, Volga’dan Dinyeper’e kadar birçok rotayı nehir gemileriyle keşfetme de insana çok farklı deneyimler kazandırıyor. Siz de tatil adreslerinize ilginç alternatifler katmak isterseniz, Gruppal’a göz atmayı unutmayın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir