Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

Şimdi Gözlerinizi kapatın ve kendinizi tropikal bir ormanda hayal edin. Gözünüzün önüne ilk neler geliyor? Güzel bir hayal kurduruğunuzda kuşlar , güzel çiçekler ,kelebekler ve harika bir ortam geliyor degil mi ?

İşte Selçuk Belediyesi bu ortamın aynısını Konya’ya kurmuş. Evet anlatırken hayal gibi geliyor ama Bahçeye gittiğinizde ortamın havası, sürekli etrafınızda uçuşan ve zaman zaman üzerinize konan kelebekler sizi bambaşka hayallere daldırmaya yetiyor.

kelebek

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi 20’nin üzerinde çeşit 5000’in üzerinde kelebek sayısı ve 1600 metrekare ile Avrupa’nın en büyük uçuş alanına sahip bahçesi ünvanına sahip. Ayrıca yine Kelebekler bahçesinde 98 farklı türe ait 20000 adet de bitki çeşidi bulunuyor. Konya denince akla ilk olarak Mevlana Müzesinin geldiği bir ortamda böyle farklı ve dikkat çekici güzel organizasyonların olması Selçuklu belediyesinin de güzel bir vizyonu olduğunun göstergesi.

Tropikal Kelebek Bahçesi
Tropikal Kelebek Bahçesi

Bahçenin bölümlerine baktığınızda Yumurta Köşkleri ,Kelebeğin kozadan doğuş öyküsünün yaşandığı bölüm, Kelebeğin yaşam döngüsünün anlatıldığı bölüm, Böcek sineması , Böcek Köyü ve Kelebek Müzesinden oluşmakta. Bahçeye geldğinizde 30 derece sıcaklık ve %80’in üzerinde nemli bir ortamı ile de gerçekten çok etkileyici . Kendinizi sanki tropikal bir ormanda geziyormuş gibi bir his uyandırıyor. Ayrıca burada dünyanın en büyük kelebek türü olan Atlas’ı da canlı olarak görebilirsiniz.

Konya Tropikal Kelebek Bahçesinde dünyanın en büyük kelebeği : Atlas
Konya Tropikal Kelebek Bahçesinde dünyanın en büyük kelebeği : Atlas

Konya’ya geldiğinizde hem sizin hem de özellikle çocuklarla (inanılmaz ilgisini çekiyor) mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yer.

Kelebek Bahçesi
Kelebek Bahçesi

Kelebekler Bahçesi Pazartesi hariç her gün sabah 09:00’da açılıp akşam 17:00’ye kadar açık kalıyor.

Kelebekler Bahçesi Giriş ücreti ne kadar?

* 0-6 Yaş Ücretsiz

* Şehit yakını, gazi, engelli : 2,5 TL

* Hafta Sonu Aile Paketi: Anne + Baba : 20 TL ve her çocuk için 2,5 TL

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi
Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİNE ULAŞIM :

“Kültürpark veya Yazır hareket merkezinden 47 numaralı otobüs ile Tropikal Kelebek Bahçesi’ne ulaşabilirsiniz.

Kültürpark’tan hareket eden 47 no’lu otobüs Nalçacı Cad. – Kerkük Cad. – Eski Manifaturacılar – Kent Plaza – Aydınlıkevler ve son olarak İsmail Kaya Caddesi’nde yer alan Tropikal Kelebek Bahçesi’ne ulaşıyor.

Konya Tren Garı’ndan taksi ile 20 dakika , Konya Otogarından taksi ile 10 dakika , Konya Havalimanı’ndan taksi ile 20 dakikada Kelebekler Bahçesine ulaşabilirsiniz.

Konya Tropikal Kelebekler Bahçesi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için  http://www.konyakelebeklervadisi.com/ adresine bakabilirsiniz.

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi
Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir