Kış Tatilleri Kayak Merkezleri

Havalar soğuduğunda yapılacak en güzel kış aktivitelerinden biri karın düştüğü dağlara gidip doyasıya kayak yapmaktır. Kayak yapabileceğiniz yurt içi ve yurt dışı kayak merkezleri alternatiflerini sizin için hazırladık.

Tignes

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi her zorluk derecesine uygun pistleri, İstanbul’a olan yakınlığı, tek bir ski pass ile liftler arası geçiş yapabildiğinizi en yeni kayak merkezlerindendir. Sapanca gölünü arkanıza alıp, 20 dk süren bir tırmanış ile Maşukiye’nin yanında Kartepe Kayak Merkezine rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi ile ilgli yazmız için tıklayınız.

Kartepe Green Park Otel Kartepe Kayak Merkezi
Kartepe Green Park Otel Kartepe Kayak Merkezi

Palandöken Kayak Merkezi

Türkiye’nin kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapan ve kalitesini de kanıtlayan tek merkezi Palandöken Kayak Merkezi olduğunu biliyor muydunuz ?

Kayak için genelde Uludağ ve Kartalkaya’yı tercih edenler için Palandöken Kayak Merkezi hep uzak ve gidişi zor gelen bir destinasyon olmuştur. Aslında İstanbul’u merkez olarak alırsak hem Uludağ’a hem de Kartalkaya ulaşım süresi Erzurum’a gidişten daha uzun sürüyor, hem de daha maliyetli olabiliyor.

Palandöken Kayak Merkezi yazımızın için tıklayınız.

Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezi

Çocukken sömestr tatillerinde gitmek için can attığımız, hem kayağın hem de eğlencenin Türkiye’deki 1 numaralı adresi..

Artık çok piyasa mekanı oldu ve ben gitmiyorum dense de aslında vazgeçilmezdir Uludağ. Yıllardır düşünülen Uludağ değişim projesi şayet hayata geçer ise Avrupa’nın sayılı Kayak merkezlerinden olmaya kesinlikle aday olacaktır.

Uludağ Kayak Merkezi yazımız için tıklayınız.

Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi

Jahorina Saraybosna Kayak Merkezi

Olimpiyat standartlarında kayak yapmak istiyorsanız Balkanların en büyük kayak merkezi olan Jahorina Saraybosna Kayak Merkezini tercih edebilirsiniz. Kayak merkezine, Bosna Hersek Saray Bosna’ya 2 saatlik bir uçak yolcuğundan sonra yaklaşık 40 dk lik kara yolculuğu sonrası ulaşabilirsiniz. Vizesiz, ucuz, her zorluk derecesine uygun pistleri ve olimpiyat standartında bir kayak için keyifli bir seçim olacaktır.  Jahorina ve çevresindeki otellerde rezervasyon için bu linki tıklayınız.

Jahorina Kayak Merkezi
Jahorina Kayak Merkezi

Bulgaristan Bansko Kayak Merkezi

Bansko, Bulgaristan’ın 1 numaralı , Avrupa’nın da sayılı kayak merkezlerinden. Çok sayıda geniş ve her türlü zorluk derecesinde kayak pisti barındıran Pirin dağları eteğinde, milli park içerisinde, milyonlarca çam ağacının ortasında yer alan, uygun fiyatları ile gönlümüzde taht kurmuş bir kayak merkezidir.

Bansko Kayak Rehberi yazımız için tıklayınız.

Bansko Kayak Merkezi
Bansko Kayak Merkezi

Fransa Tignes Kayak Merkezi

Dünyada teknik anlamda gelişmiş en iyi kayak merkezlerinden biridir. Lyon Havaalanına 3 saatlik mesafede olan kayak merkezi, kayak dışında disko ve bar eğlenceleri ile de keyifli vakit geçirebileceğiniz kayak merkezlerinden biridir. 3500 m yüksekliğindeki zirvesi ile her seviyede kayakcının zevkle kayabileceği pistleri bulunuyor. Fransa Tignes ve çevresindeki otellerde rezervasyon için bu linki tıklayınız.

Fransa Tignes Kayak Merkezi
Fransa Tignes Kayak Merkezi

Fransa Courchevel Kayak Merkezi

Eğlence konusunda diğer kayak merkezlerine göre daha iddialı olan Courchevel Kayak Merkezi dünyanın en uzun ve en geniş pistlerine sahiptir. Yani kayak yapmanın dışında, eğlenceli bir tatil de yapmak istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Courchevel Kayak Merkezine Lyon havaalanından gelebilirsiniz, havaalanından yaklaşık 2,5-3 saatlik mesafede bulunuyor. Hiç sıkılmadan günlerce kalabileceğiniz bu kayak merkezinde rezervasyonlarınızı gecikmeden yapmanızı tavsiye ederiz. Otel rezervasyonunuz için bu linki tıklayabilirsiniz.

Fransa Courchevel Kayak Merkezi
Fransa Courchevel Kayak Merkezi

Finlandiya Laponya Kayak Merkezleri

Finlandiya’nın en güzel manzaraları eşliğinde kayak keyfi için burayı tercih edebilirsiniz. Ancak buz gibi bir hava ile karşılaşacağınız için hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederiz. Noel Baba’nın ülkesi olan Finlandiya’da kayak tatili için bir çok alternatif bulunmakta. Siz Ounasvaara‘da beyazlar içinde kayak yapmayı seçebilirsiniz, Iso Syöte‘de ren geyiği safarisine katılmak da isteyebilirsiniz, ama kayak yanında gece yıldızları seyredebileceğim cam evlerde kalmak istiyorum diyorsanız Saariselka‘da Kakslauttanen İgloo Village‘i tercih edebilirsiniz. Finlandiya Laponya otellerinde rezervasyon ve konaklama için bu linki tıklayabilirsiniz.

Saariselka otelleri için tıklayınız.

Kakslauttanen İgloo Village
Kakslauttanen İgloo Village

Bembeyaz bir tatil dileriz…

Kış Tatilleri Kayak Merkezleri” te bir düşünce

  1. Suha Özçetin diyor ki:

    Bansko’yu okudum, beğendim, çok aydınlatıcı. Emeğinize sağlık.
    Sarıkamış’ı aradım ama bulamadım?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir