Kartepe Kayak Merkezi

İstanbul’a en yakın kayak merkezi Kartepe Kayak Merkezi yazımıza başlıyoruz; Her zorluk derecesine uygun pistleri, istanbul’a olan yakınlığı, tek bir ski pass ile liftler arası geçiş yapabildiğiniz Kartepe Kayak Merkezi en yeni kayak merkezlerindendir. Sapanca gölünü arkanıza alıp, 20 dk süren bir tırmanış ile Maşukiye’nin yanında Kartepe Kayak Merkezine rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yollar sürekli kontrol edildği için en yoğun kar altında bile kar lastikleriniz ile çıkabilirsiniz. Yine de yol boyunca, özel çekiciler ve zincir takan köylüler olası bir aksilikte size destek olmaya hazırlar.

Kartepe Kayak Merkezi Ulaşım

Peki Kartepe nerede derseniz, Kocaeli’ye bağlı Kartepe ilçesi İstanbula’a 110 km mesafede, 1,5 saat içerisinde ulaşabilirsiniz. Kayak keyfi yapabileceğiniz çok iyi bir hafta sonu seçeneği olacaktır. Hatta yıllık izninizin bir bölümünü rahatlıkla geçirebileceğiniz adresler arasına mutlaka Kartepe Kayak Merkezini alabilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi
Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Konaklama

Kartepe Kayak Merkezindeki tek Otel Kartepe Green Park Otel konaklama için sizi kesinlikle tatmin edecektir. Kartepe merkezde yer bulamadığınız takdirde, Kayak merkezine bir kaç km uzaklıktaki diğer otel motel pansiyonları tercih edebilirsiniz. Kayak yorucu bir spor olduğu için bu seçenek sizi zorlayabilir ama yer bulamazsanız alternatif olarak;

Tüm Kartepe Otellerini inceleyebilirsiniz.

Kartepe Green Park Otel Kartepe Kayak Merkezi
Kartepe Green Park Otel Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Pistleri Ve Pist Haritası

Kartepe kayak merkezinde 3 Tepe üzerinde yer alan mavi ve kırmızı pistlerden kayabilirsiniz .

Geyik Alan Tepesi :

Tamamı mavi pistlerden oluşuyor, 2 kişilik telesiyejler ile geyik alan tepesine ulaşıp 2,3,4 no’lu pstileri  kullanarak liftlere ulaşabilirsiniz. Her defasında farklı bir rota izleyerek geyik alan tepesinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kartepe :

Kırmızı pistden kaymak isterseniz Kartepeyi denemelisiniz. Sisli havalarda bu pist pek açılmıyor. 3 kişilik telesiyejler ile tepeye ulaşıyoruz. Uludağ’daki kırmızı pistler kadar olmasa da sizi tatmin edecektir. Yine 3 farklı rota ile telesiyej bölgesine ulaşabilirsiniz.

Karlıktepe :

Tele Ski ile tepeye tırmandığımız Karlıktepe, Kartepe’den daha kısa pistler olmasına karşın daha bir kırmızı pist, 2 rota ile tele ski bölgesine ulaşıyorsunuz. En tenha pist olduğu için bu bölgeyi tavsiye ederiz.

Kartepe Kayak Merkezi Pist Haritası
Kartepe Kayak Merkezi Pist Haritası

Kartepe Kayak Kiralama

Kartepe Kayak Merkezi’nde kayak kiralamak için Green Park Otel’deki kayak odasından faydalanabilirsiniz. Fiyatlar değişken olduğu için yazımızda belirtmiyoruz. Ancak Kartepe’ye çıkarken yol üzerindeki kiralama yapan noktalardan da kiralama yapabilirsiniz. Biz Penguen Kayak Evi’nden kiralamıştık, size de tavsiye ederiz.

Diğer Kayak Merkezleri yazılarımız.

Bansko Kayak Merkezi   Uludağ Kayak Merkezi

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir